شرکت مبتکران آرد ماشین در ابتدا اولین تولیدات خود را در سال 1375 در قالب مرکز طراحی و ساخت ماشین متعلق به شرکت تراکتورسازی ایران و با مدیریت دکتر علی بیگ نژاد آغاز نمود. از سال 1383 به صورت مستقل و تحت نام شرکت مبتکران آرد ماشین ،محصولات خود در زمینه ماشین ها و خطوط آردسازی، به بازار عرضه کرد. این شرکت در تولیدات خود در زمینه آردسازی، ماشین های تولید خوراک دام، طراحی و ساخت سیلو های ذخیره آرد و گندم و خوراک دام، از نیروی کار ماهر و اساتید مجرب و متبحر بهره برده و توانسته محصولات با کیفیت و بهره وری بالا تولید کند. این شرکت توانایی اجرای خطوط آردسازی از تناژ 20تن تا 1000 تن را داشته و می تواند بر اساس سلیقه و ذائقه هر کشور نسبت به طراحی دیاگرام و ماشین آلات مربوطه اقدام نماید. همچنین شرکت مبتکران آرد ماشین همراه با شرکت های هم تراز خود در داخل کشور در زمینه تولید ماشین های صنایع غذایی، هلدینگ مبتکران را تشکیل داده که هدف اصلی آن تامین ماشین آلات مورد نیاز استان، کشور و کشور های خارجی از جمله ماشین های آردسازی، بسته بندی محصولات، خشک کن میوه جات و سبزی جات و ماشین های نانوایی بوده و هدف دوم آن تهیه مواد غذایی سالم از طریق خطوط تولید بهینه و بهداشتی می باشد.

همکاری های بین المللی

شرکت مبتکران آرد ماشین با اغلب شرکت های معتبر دنیا در زمینه طراحی و ساخت خطوط تولید آرد همکاری علمی نزدیک و متقابلی داشته است که مقالات منتشر شده توسط متخصصین در این شرکت گواه بر این ادعا است. هم چنین این شرکت مانند بسیاری از شرکت های معتبر دنیا،در ساخت سیلو از استاندارد های سخت گیرانه تبعیت می کند. در سال های گذشته شرکت مبتکران آرد ماشین فقط در ساخت سیلوهای بزرگ نماینده شرکت سیلوسازی CSI در ایران بوده است.

معرفی مدیر عامل

دکتر علی بیگ نژاد مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مبتکران آرد ماشین دارای مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی و دکتری مدیریت عالی کسب و کار می باشد، وی با حدود نیم قرن سابقه خدمت در بخش های مختلف صنعت و قبول مسئولیت های متعدد در آن حوزه به ویژه تراکتورسازی و خطوط آردسازی یکی از چهره های شاخص در شمال غرب کشور می باشند. ایجاد روابط تجاری و اقتصادی با کشور های مختلف دنیا و انتقال تکنولوژی و فروش ماشین آلات متعدد به سایر کشور ها از افتخارات نامبرده به شمار می رود. ایشان در سال 1375 نسبت به تاسیس و راه اندازی شرکت طراحی ماشین و ابزار در داخل تراکتورسازی برای اولین بار در ایران اقدام نمودند که وظیفه اصلی آن تولید ماشین آلات تخصصی آردسازی بود. وی پس از بازنشستگی از خدمات دولتی در سال 1383 نسبت به احداث کارخانه تولید خطوط آردسازی اقدام نمودند که احداث چندین کارخانه آردسازی در کشور و قطع وابستگی به ماشین آلات آلمانی از افتخارات ایشان می باشد. همچنین تامین قطعات و ماشین آلات کارخانه های آردسازی مختلف توسط شرکت مبتکران آرد ماشین تحت مدیریت ایشان در طول دو دهه صورت گرفته است. برخی از محصولات این شرکت دارای گواهینامه ثبت اختراع انحصاری با تائید مراجع ذیصلاح کشور بوده و همچنین اصلاح خطوط تولید نان در کشور با تولید و راه اندازی حداقل 500 دستگاه از افتخارات منحصربه فرد دکتر بیگ نژاد به حساب می آید. از دیگر سوابق کاری وی می توان به قائم مقام مدیر عامل و مجری طرح در لیلان دیزل چرخشگر، مجری پروژه تولید موتور ولوو در بنیان دیزل، قائم مقام مدیر عامل کارخانه تراکتورسازی و … اشاره کرد. وی دارای آموزش های مازاد تخصصی مهندسی صنایع، مهندسی تولید، مدیریت کنترل کیفی، مدیریت تولید و محاسبات ماشین کاری گیربکس و عملیات حرارتی از کشور های انگلستان و آلمان می باشد. ایشان همچنین به عنوان ناظر قرارداد در کشور آلمان فعالیت داشته است.

روابط عمومی شرکت مبتکران آرد ماشین